Jak si vyrobit Banana Palačinka recept s různými variacemi

Kolikrát jste měli banány špatně po zakoupení? Někdy je těžké je použít a neochutnat chuť. Přes zralé banány chuť hrozné, takže jejich použití v lahodné způsobem je trochu obtížné. Mohou být vyrobeny z chleba nebo muffinů, ale co když na to nemáte čas. Místo toho, aby banán palačinka recept, který bude trvat jen trochu času a několik dalších složek.

Banány se dostanou zralé, když kůže začnou zhnědnout a jsou špinavé. To je, když jsou naprosto perfektní k vaření. Ujistěte se, že plody banánů nemají hnědé nebo černé skvrny a pokud je vyříznou. recept na palačinky  Je-li konzistence trochu kašovitá, je načase použít palačinky.

Budete potřebovat dvě misky, aby se tyto palačinky. V prvním z nich změřte jeden šálek bílé mouky, jednu polévkovou lžíci cukru, jednu čtvrtou lžičku soli a dvě lžičky prášku do pečiva. Budete chtít kombinovat všechny tyto přísady a jít do další mísy.

V misce číslo dvě porazili jedno vejce dobře. Změřte dvě polévkové lžíce rostlinného oleje a jeden šálek mléka a přidejte je do vejce. Odstraňte slupku ze dvou banánů, které jsou zralé. Dejte je do cereální mísy a rozmačkejte je vidličkou, dokud nebudou dobře rozmačkané. Vyhoďte banán s kombinací vaječného mléka a tuto metlu rozšlehejte velkým kuchyňským šlehačem. Nyní začněte postupně přidávat směs v první misce. Každý přídavek rozšlehejte, dokud se všechny smíchají. Pokud se těsto dostane příliš těžké přepnout na velkou lžičku míchat tento extrémně kusový těstíčko.

Umístěte velkou pánev na hořák a nechte ho horký a přidejte nějaký rostlinný olej. Vyndejte čtvrtinu šálku těsta z palačinky a vložte ho do pánve. Počkejte, až se dno palačinky zhnědne a otočte ji na druhou stranu, aby se udělala, a položte ji na misku, na které se rozpráší máslo.

Můžete přidat několik věcí do těsta, aby byly více neobvyklé a jedna věc je asi 1 až 2 lžíce hladkého arašídového másla. Další je čtvrtina šálku mini čokoládových kousků. Další variantou je přidání jedné čtvrté šálky plátky jahod.

Existuje mnoho věcí, které můžete dát na vrcholu své palačinky. Můžete použít sirup nebo jen dát na šlehačku. Chcete-li udělat dezert palačinka si můžete dát na čokoládový sirup. Med nebo karamelová omáčka, která se obvykle používá pro zmrzlinu, je dobrá. Tyto palačinky si můžete připravit na snídani nebo oběd a dokonce se hodí jako speciální dezert.